2 Ekim 2012 Salı

Bundan sonra kesinlikle Real Madrid!

Filistinli futbolcu Mahmud Sarsak, 2009 yılında bir maç için Batı Şeria'ya gidiyordu. İnsanlık dışı uygulamaları artık uzayda nam salmış nasipsiz İsrail askerleri öncesinde ve sonrasında gösteremedikleri (çünkü yok) bir gerekçe ile futbolcuyu tutukladılar.


Mahmud yaklaşık 6 ay boyunca ölüm orucuna girdi. Yapılan girişimler sonucunda geçtiğimiz aylarda serbest kaldı ve Allah'ın ona bahşettiği özgürlüğü elinden alan İsrail askerlerine lanetleri ile yurduna döndü.

Mahmud'un bu yaşadığı olaylardan sonra Dünya futbol kamuoyu da gözünü Filistinli oyuncuya çevirdi. Reuters olayın sıcaklığını en iyi seviyede tutan kuruluş olurken İspanya'dan Mahmud'a ilginç bir teklif geldi. Katalanlar, Barcelonalılar Mahmud'u 7 Ekim'de oynanacak El Clasico'ya davet etti. Ancak oyuncu "Hayır gelmiyorum" dedi.

Nedeni çok net ve davasına olan bağlılığını gösteriyordu. "Beni davet ettiniz ancak aynı maça İsrailli asker Gilad Şalit'i de davet ettiniz." Barcelona Mahmud'un kabir azabını yaşadığı topraklar için askerlik yapan Şalit'i de aynı maça davet etmişti. Şalit de 6 yıl önce direnişçiler tarafından kaçırılmış, suçsuz 1000 küsür Filistinlinin serbest bırakılması ile sapasağlam ülkesine teslim edilmişti.

Bu ayrılıkçı ama ayrılsak da La Liga ile beraberizci Katalanlar'a karşı Hamas, 7 Ekim'deki maçı televizyonlardan yayınlamayacak. Başbakan Haniye de, "O kişi tanklardan masul sivil halka ateş açan bir insan. Pazar günü Barcelona'yı desteklemiyoruz" diyerek tepkisini ülkesine mal etti.

Real Madrid cephesi ise daha uyanık; "Biz her zaman Filistin' yakın olduk. Oralarda futbol okulu da açacağız"

1 yorum:

Adsız dedi ki...

Hello I want to propose you betting resourse . It`s really cozy.